Witamy!

Witaj na stronie poświęconej poradom wnętrzarskim. Chętnie pomożemy i doradzimy jak zaaranżować nawet najmniejsze wnętrze

Listopad 2018 Luty 2018 Grudzień 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Październik 2016 Styczeń 2015

Ochrona roślin

2018-11-27 | Joanna

frazy kluczowe: ogród

Każdy właściciel posesji marzy o tym, aby jego ogród prezentował się najlepiej wśród wszystkich dookoła. Troska o roślinność jest zrozumiała. To dzięki idealnie przystrzyżonemu trawnikowi nasz ogród staje się idealnym miejscem do spędzania każdej wolnej chwili. Zdarzają się jednak sytuacje gdy nie możemy pozwolić sobie na to by każdy zakamarek naszego ogrodu był dostępny dla wszystkich gości. Siatka ogrodnicza pozwala w najprostszy sposób oddzielić tą część. Czy siatka ogrodnicza to droga inwestycja? Na pewno nie! Jej cena jest dużo niższa niż drewniany płot. Dodatkowo nie wymaga ona tak częstej konserwacji jak drewniane sztachety.

Zupełnie inny temat to nasze pupile. Dla nich siatka ogrodzeniowa może być niewystarczającą przeszkodą. Niejednokrotnie przekonamy się, że osłony na drzewka to jedyna możliwość by zapobiec zniszczeniu nowych sadzonek przez naszego ukochanego psiaka. Zwierzę nie zważa na to by nie uszkodzić młodych pędów. Musimy sami zadbać o to aby świeżo posadzone drzewko nie zostało połamane przez naszego owczarka, który nieświadomie zahaczy je tarzając się zbyt blisko niego. Kolorowe osłony na drzewka to również idealny sposób na wprowadzenie żywych barw do naszego ogrodu w czasie jesiennej pluchy.

Ofertę siatek możesz sprawdzić na stronie www.novmax.pl

Będąc doświadczonym ogrodnikiem często zdarza się, że chcemy obdarować członków naszej rodziny czy znajomych sadzonkami roślin. Rozpiera nas duma gdy nasi bliscy patrzą z zachwytem na pięknie rozrastające się kwiaty czy krzewy w naszym ogrodzie. By móc możliwie jak najlepiej przygotować sadzonkę dla swoich przyjaciół, warto jest użyć siatki do pakowania, która idealnie zabezpieczy roślinę w czasie transportu. Jak wiadomo najważniejsze jest to by wykopana z ziemi sadzonka utraciła możliwie jak najmniej korzeni. Ta część rośliny jest bardzo wrażliwa. Często, nawet bardziej niż jednoroczny pęd. Odpowiednie użycie siatki do pakowania zabezpieczy całą bryłę ziemi, w którą wrośnięte są korzenie. Pozwoli zachować nieuszkodzoną strukturę rośliny i ułatwić jej ukorzenienie się w nowym miejscu.

'

W obiektywie
ogród

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: