Witamy!

Witaj na stronie poświęconej poradom wnętrzarskim. Chętnie pomożemy i doradzimy jak zaaranżować nawet najmniejsze wnętrze

Luty 2018 Grudzień 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Październik 2016 Styczeń 2015

Pokój starszaka - jak go wyposażyć?

2017-06-25 | Dżesika

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz

Wystrój pokoju naszego dziecka powinniśmy dostosowywać do jego wieku, a więc także do zainteresowań, umiejętności i potrzeb. Zupełnie innych przedmiotów w swoim pokoju będzie potrzebował czterolatek, innych ośmiolatek, a innych dwunastolatek. Wiąże się to przede wszystkim ze stale zmieniającymi się potrzebami dziecka. 
Każdy producent mebli dziecięcych stara się wyjść na przeciw oczekiwaniom rodziców, ale także upodobaniom dzieci. Zarówno maluch, starszak jak i młody nastolatek ma swoje upodobania i wygląd mebli, dodatków i ozdób powinniśmy dostosowywać nie tylko do własnych oczekiwań, ale także do gustu dziecka. 
W pokoju malucha dobrze, aby znalazło się sporo miejsca do przechowywania zabawek. Powinniśmy wybierać rozwiązania, dzięki którym chcąc rozpocząć zabawę dziecko będzie miało dostęp choćby do części zabawek. Dodatkowo, ważne jest, aby możliwe było samodzielne sprzątanie po zabawie. Z tego też względu idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju kosze i pudła, w których przechowywane będą zabawki i maskotki. Jeśli chcemy, aby pewnymi rzeczami dziecko bawiło się wyłącznie pod naszym nadzorem ze względu na własne bezpieczeństwo lub ryzyko zagubienia elementów zabawki odłóżmy ją na przykład na półkę na meblościance. 
Jak wybrać biurko dla dziecka rozpoczynającego naukę?
Tak naprawdę na zakup biurka lub niższego stoliczka z krzesłem z serii zdecydować się możemy już wtedy, gdy widzimy że nasz maluch trzyma kredki, chętnie układa puzzle lub lubi prace z modeliną. Wszystkie tego typu czynności będą idealnym momentem na wprowadzenie w życie dziecka stolika i zasady, która później pojawi się w przedszkolu, czyli "tym bawimy się przy stole".

'

W obiektywie
dom
ogród
dekoracja wnętrz

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: