Witamy!

Witaj na stronie poświęconej poradom wnętrzarskim. Chętnie pomożemy i doradzimy jak zaaranżować nawet najmniejsze wnętrze

Luty 2018 Grudzień 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Październik 2016

Praca która daje rodość - architekt wnętrz

2016-10-26 | Joanna

frazy kluczowe: dom, projekt wnętrza, architekt, wnętrza

Architektura wnętrz. Magia czy umiejętności? Technika czy intuicja?
Są tacy, którzy uważają, że jest to magia. Są tacy, którzy uważają, że to technika. Inni z kolei powiedzą, że to sztuka zaklinania otaczającej rzeczywistości. Jednak najbliższe prawdy jest stwierdzenie, że jest to odpowiednia proporcja tych wszystkich składników, które razem tworzą wybuchowy koktajl, który nierzadko zapiera dech w piersiach.

Ale projektowanie wnętrz to nie tylko rysowanie i praca z programem graficznym, który w zasadzie odwala całą robotę. Nie jest to także zajęcie, które pochłania całe dnie i na tym się świat kończy. Architektura wnętrz to przede wszystkim zabawa zespołowa, dlatego niektórzy są obdarzenie zmysłem plastycznym. Inni mają wysokie umiejętności techniczne i doskonale radzą sobie z programami technicznymi, a jeszcze inni, tak jak firma od wystroju wnętrz ze szczecina potrafią stworzyć efektowną wizualizację efektu, który ma być niepowtarzalny. I często bywa tak, że nad jednym projektem pracuje cały zespół, co pozwala na osiąganie lepszych efektów końcowych. Tu jest podobnie, jak z innymi branżami - występuje efekt synergii, czyli 2 + 2 = 5. Poza tym oprócz tych przyjemniejszych części architekt wnętrz musi poświęcać czas także na bardziej przyziemne rzeczy takie, jak: rysunki techniczne, kosztorysy, instalacje, konstrukcje, opisy techniczne oraz rzuty i przekroje. Niestety bez tego nie da się pójść do przodu, więc trzeba o tym pamiętać.

Ale najprzyjemniejszy moment to zobaczyć reakcję osób, które zamówiły jakieś rozwiązanie czy projekt. Ich emocje, mimika zdradzają prawdziwe emocje i pokazują ile radości przyniosło zrealizowanie projektu. I praca architekta pozwala na wyzwalanie takich emocji i obcowanie z nimi bez względu na to, czy projekt dotyczy domku jedno- lub wielorodzinnego, czy też budynku użyteczności publicznej albo biurowca.

'

W obiektywie
dom
projekt wnętrza
architekt
wnętrza

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: