Witamy!

Witaj na stronie poświęconej poradom wnętrzarskim. Chętnie pomożemy i doradzimy jak zaaranżować nawet najmniejsze wnętrze

Luty 2018 Grudzień 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Październik 2016 Styczeń 2015

Praca która daje rodość - architekt wnętrz

2016-10-26 | Joanna

frazy kluczowe: dom, projekt wnętrza, architekt, wnętrza

Architektura wnętrz. Magia czy umiejętności? Technika czy intuicja?
Są tacy, którzy uważają, że jest to magia. Są tacy, którzy uważają, że to technika. Inni z kolei powiedzą, że to sztuka zaklinania otaczającej rzeczywistości. Jednak najbliższe prawdy jest stwierdzenie, że jest to odpowiednia proporcja tych wszystkich składników, które razem tworzą wybuchowy koktajl, który nierzadko zapiera dech w piersiach.

Ale projektowanie wnętrz to nie tylko rysowanie i praca z programem graficznym, który w zasadzie odwala całą robotę. Nie jest to także zajęcie, które pochłania całe dnie i na tym się świat kończy. Architektura wnętrz to przede wszystkim zabawa zespołowa, dlatego niektórzy są obdarzenie zmysłem plastycznym. Inni mają wysokie umiejętności techniczne i doskonale radzą sobie z programami technicznymi, a jeszcze inni, tak jak firma od wystroju wnętrz ze szczecina potrafią stworzyć efektowną wizualizację efektu, który ma być niepowtarzalny. I często bywa tak, że nad jednym projektem pracuje cały zespół, co pozwala na osiąganie lepszych efektów końcowych. Tu jest podobnie, jak z innymi branżami - występuje efekt synergii, czyli 2 + 2 = 5. Poza tym oprócz tych przyjemniejszych części architekt wnętrz musi poświęcać czas także na bardziej przyziemne rzeczy takie, jak: rysunki techniczne, kosztorysy, instalacje, konstrukcje, opisy techniczne oraz rzuty i przekroje. Niestety bez tego nie da się pójść do przodu, więc trzeba o tym pamiętać.

Ale najprzyjemniejszy moment to zobaczyć reakcję osób, które zamówiły jakieś rozwiązanie czy projekt. Ich emocje, mimika zdradzają prawdziwe emocje i pokazują ile radości przyniosło zrealizowanie projektu. I praca architekta pozwala na wyzwalanie takich emocji i obcowanie z nimi bez względu na to, czy projekt dotyczy domku jedno- lub wielorodzinnego, czy też budynku użyteczności publicznej albo biurowca.

'

W obiektywie
dom
projekt wnętrza
architekt
wnętrza

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: