Witamy!

Witaj na stronie poświęconej poradom wnętrzarskim. Chętnie pomożemy i doradzimy jak zaaranżować nawet najmniejsze wnętrze

Luty 2018 Grudzień 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017 Maj 2017 Grudzień 2016 Październik 2016 Styczeń 2015

Tynk mozaikowy - czyli jak wykończyć kwadrat

2016-10-26 | Joanna

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz, tynk, budowa, ściana, wnętrze

Dużym zainteresowaniem wśród budujących czy remontujących swoje domy cieszą się tynki mozaikowe Becco Są to masy złożone z żywicy i zatopionego w niej kruszywa. Żywica nadaje mu elastyczność, a kruszywo twardość i odporność na uszkodzenia. Każdy producent tynków mozaikowych ma w swojej ofercie wiele kolorów i odcieni. Tynki dekoracyjne tego typu cieszą się takim powodzeniem , ponieważ są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wpływy atmosferyczne i można je myć wodą.
Są to tynki o niedużej grubości, w zależności od wielkości kruszywa jakie zastosowano mają od jednego do trzech milimetrów. Najgrubsze stosuje się na elewacje zewnętrze, drobniejsze we wnętrzach. Każdy tynk mozaikowy jest odporny na warunki atmosferyczne. Warunkiem jego długotrwałej eksploatacji, jest dobre przygotowanie podłoża i odpowiednie jego zagruntowanie. Ten rodzaj tynku nakłada się na idealnie równe podłoże, a jego nakładanie wymaga nieco wprawy. Należy rozprowadzać równą warstwę i uważać na to, by nie robić zbyt długich przerw, aby położona masa nie zastygła, gdyż może być widoczne połączenie dwóch w różnym czasie wykonywanych powierzchni. 
Tynki mozaikowe nadają się na elewacje, podmurówki, korytarze, hole. Należy zwrócić uwagę, że mają niską paroprzepuszczalność i nie powinny być stosowane na powierzchniach wilgotnych. Raczej nie poleca się też stosowania ich na zewnątrz, na powierzchniach poziomych, gdyż stojąca na nich woda może uszkodzić tynk. 
Tam gdzie tradycyjne tynki jednowarstwowe są zbyt delikatne i za mało odporne, sprawdzi się tynk mozaikowy.

'

W obiektywie
dom
ogród
dekoracja wnętrz
tynk
budowa
ściana
wnętrze

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: